Lay's odkrywa ducha świąt na Facebooku

"A gdyby tak zamiast opłatka podzielić się w Wigilię chipsem Lay's?"

Tak brzmi pytanie zadane przez osobę, która nader kreatywnie prowadzi fanpage Nowy smak Lay's na Facebooku . Pytanie dość ryzykowne, przyznajmy.

Na tyle ryzykowne, że fani nie docenili jego przewrotności i - być może - dowcipu. Odpowiedzi, jakie zaczęły pojawiać się w wątku zadziwiają jednolitym podejściem:

-Bez przesady

- Kiepski pomysł

- A gdyby tak zamiast admina fan page'a poprowadził kartofel?

- Tjaaa - Babciu, wszystkiego najlepszego, babcia weźmie sobie chipsa.

A to tylko wybrane wypowiedzi.

Jak widać, wszyscy są mniej więcej zgodni w opiniach. Lubimy chipsy, ale mają one swoje miejsce w wydarzeniach kulturalnych. Spotkania ze znajomymi - tak; stół wigilijny - nie.

O komentarz całej sytuacji poprosiliśmy Zuzannę Szarek, specjalistkę ds. social media w Gazeta.pl. Stwierdziła ona, że

Sugerowanie zastąpienia opłatka wigilijnego, który symbolizuje pojednanie i przebaczenie chipsami - przekąską imprezową - to bardzo nieprzemyślana propozycja. Prowadzący fanpage zdecydowanie się zagalopowali i nie pozostało im nic innego jak przepraszanie. Mam nadzieję, że w związku ze świętami fani Lay's są w nastroju do wybaczania.

Przeprosiny może mogłyby załatwić sprawę. Ale cały wpis został już usunięty , co nigdy nie jest najlepszym wyjściem z sytuacji. Teraz na fanpage'u Nowego smaku Lay's znaleźć można za to wpis zrozumiały jedynie dla wtajemniczonych:

Jak poczuć ducha świąt razem z Lay'sJak poczuć ducha świąt razem z Lay's Fot. Facebook

Więcej o: