Google znów czyści wyniki wyszukiwania. Ucierpiały bank Millennium, Tablica.pl czy Play

Google ponownie czyści wyniki wyszukiwania. Teraz na celowniku znalazły się między innymi Tablica.pl, bank Millennium czy Okazje.info. Google zmniejsza ich pozycję na liście wyników wyszukiwania; jest to kara za nieuczciwe praktyki pozycjonerskie.

Pierwsza zapowiedź czystki pojawiła się wczoraj na Google+, gdzie Kaspar Szymański z Google Webspam Team oznajmił :

Z przykrością stwierdzamy, że niektórzy webmasterzy nadal próbują sztuczek na skróty. Podejmujemy więc działania wobec witryn nie przestrzegajacych zaleceń Google dla webmasterów. Rezultaty naszych działań staną się zapewne widoczne w ciągu kilku dni dla użytkowników wyszukiwarki Google.

Kto nie przestrzegał tym razem przykazań Google w sprawie pozycjonowania? Między innymi bank Millennium, serwis ogłoszeń należący do Allegro - Tablica.pl oraz porównywarka cen Okazje.info oraz Play.

Jak informuje na Google+ Szymański, akcja nie jest wymierzona w żadną konkretną grupę serwisów, lecz po prostu w te, które nie przestrzegają zasad koncernu dla webmasterów.

To zresztą nie pierwsze takie porządne "sprzątanie" w wynikach wyszukiwania. Pod koniec stycznia Google zrobił prawdziwą rzeź porównywarek - wyciął z wyników wyszukiwania najpopularniejsze polskie porównywarki cen: Ceneo, Nokaut i Skąpca. Kara trwała kilka tygodni i okazała się dość dotkliwa. Notowany na giełdzie Nokaut stracił w ciągu miesiąca ponad 1,5 mln użytkowników, ponad milion straciło Ceneo. A Skąpiec - ok. 500 tys.

Więcej o: