Potęga Google Chrome rośnie - przez ostatni tydzień była najpopularniejszą przeglądarką świata

Google Chrome po raz pierwszy trafiło na szczyt. Czy tam zostanie?

Jest to pierwszy przypadek, gdy w serwisie Statcounter Google Chrome okazało się najpopularniejszą przeglądarką przez dłużej niż weekend. Wcześnie informowaliśmy o tym, że w dni wolne, kiedy internauci sami wybierają przeglądarkę, Chrome udawało się na chwilę wskoczyć na pierwsze miejsce . Jednak w robocze dni wszystko wracało do normy.

Wyniki zarejestrowane przez Statocounter wskazują, że w tygodniu od 14 do 20 maja Chrome miało średnio więcej użytkowników niż Internet Explorer, i ten trend utrzymał się przez 7 dni. Przeglądarka Google nadal jest na prowadzeniu, choć już tylko minimalnie.

Za wysunięcie się Chrome na prowadzenie odpowiada m.in. Europa, gdzie przeglądarka góruje nad IE od dwóch tygodni - jednak tylko o kilka punktów procentowych, a obydwie i tak wyprzedza Firefox. Produkt Google wygrywa też w Indiach, ale przede wszystkim w Ameryce Południowej, gdzie ma prawie 50 rynku - niektórzy mówią, że wywołane jest to wielką popularnością w tym rejonie serwisu Orkut, pierwszego podejścia Google'a do tematu serwisów społecznościowych

Tymczasem Explorer nadal prowadzi m.in. w Oceanii oraz w Japonii, gdzie korzysta z niego aż połowa użytkowników.

[ The Verge ]

Więcej o: