Na olimpiadę... Google

Amerykańska firma otwiera swoje "centrum olimpijskie".

Google udostępnił swój nowy projekt związany z tegoroczną olimpiadą w Londynie. Znajdziemy  nim praktycznie wszystko to, czego potrzebuje fan sportu. Od wyników zawodów, przez wiadomości, aż do możliwości przespacerowania się po stolicy Wielkiej Brytanii.

Na stronie głównej nowej usługi umieszczono listę krajów, które zdobyły jakiekolwiek medale w trakcie olimpiady. Mamy tu też najnowsze wiadomości związane z tym wydarzeniem i niewielki panel, w którym pokazywane są najbardziej popularne wyniki wyszukiwania w Google związane z igrzyskami.

Druga zakładka - Kraje - pozwala śledzić wybrane drużyny narodowe i to, co publikowane jest na ich temat. W "Wydarzeniach" uzyskamy dostęp do programu igrzysk i tabeli, w której rozpisano zawody rozgrywane każdego dnia. Stąd możemy także przejść do dowolnej dyscypliny lub śledzić poszczególne konkurencje na żywo.

To wszystko uzupełnia zakładka pozwalająca zwiedzać stolicę Wielkiej Brytanii w usłudze Street View oraz tabelka zawierająca wszystkie Doodle związane z olimpiadą.

Ponieważ olimpiada dopiero startuje, to cały projekt również dopiero się rozkręca. Wygląda jednak ciekawie, jest czytelny, ładny i prosty w obsłudze. Nie pozostaje nam nic innego niż polecić nową usługę.

Nową usługę Google uruchomicie po kliknięciu w nasz link .

Google otwiera swoje 'centrum olimpijskie'Google otwiera swoje "centrum olimpijskie" fot. Google

Więcej o: