Aplikacje dla miliarda osób

Facebook rusza ze swoim centrum aplikacji.

Odrobinę się rozpędziliśmy, ponieważ Facebook nie ma jeszcze miliarda użytkowników, ale tę magiczną liczbę powinien przekroczyć już wkrótce. I właśnie te osoby będą mogły skorzystać z uruchomionego niedawno App Center. Nowa usługa - centrum aplikacji - od dziś dostępna jest na całym świecie.

Samo centrum aplikacji, w którym, jak sama nazwa wskazuje, znajdziemy dziesiątki programów przydatnych - w większym lub mniejszym stopniu - użytkownikom Facebooka. Usługa dostępna jest zarówno z poziomu przeglądarek jak i urządzeń mobilnych. Przeglądać możemy programy z kilku różnych kategorii takich jak: rozrywka, facebook, styl życia, muzyka, wiadomości, zdjęcia i filmy, sport, podróże i usługi lokalizacji oraz narzędzia.

Centrum aplikacji na FacebookuCentrum aplikacji na Facebooku fot. Facebook

Każda udostępniana aplikacja posiada swoje osobne okno, w którym znajdziemy garść informacji na jej temat oraz kilka grafik ukazujących ją w akcji. Dowiemy się z niego także tego, kto z naszych znajomych używa wybranej aplikacji, a nawet będziemy ją mogli przesłać bezpośrednio na swoje urządzenie mobilne. Jedna rzecz, którą można zarzucić centrum aplikacji to jednak to, że informacje na temat aplikacji nie zostały przetłumaczone na język polski. Poza tym, nowa usługa prezentuje się całkiem dobrze.

Jeśli chcesz ją odwiedzić, to wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w Facebooku. Stąd będziesz już mógł przejść do centrum aplikacji. Alternatywnie, możesz po prostu skorzystać z adresu www.facebook.com/appcenter.

[za: Slashgear ]

Zobacz także:

Więcej o: