Zamknęli mu Megaupload, więc otwiera jego legalną wersję

Kim Dotcom, miliarder i były szef zamkniętego serwisu Megaupload zapowiada Megabox.

Nowy serwis ma być olbrzymim przedsięwzięciem, umożliwiającym kupowanie, słuchanie, polecanie i odkrywanie nowej muzyki. Firmowanym kontrowersyjną osobą Kima Dotcoma.

 

Na wideo reklamującym nowe przedsięwzięcie nie widać za wiele - szybki rzut oka na programistów tworzących kod nowego serwis oraz jeszcze szybszy na stronę główną i logo Megabox, nawiązujące wyglądem do  nieistniejącego już Megaupload. W zwiastunie często pojawia się zespół Radiohead, wielcy zwolennicy sprzedaży muzyki przez sieć i za kwotę określoną przez fanów.

Radiohead w serwisie MegaboxRadiohead w serwisie Megabox zwiastun Megabox zwiastun Megabox

Widać też interfejs wyszukiwania gdzie - ciekawostka - podczas wpisywania hasła Kim Dotcom miga polskie zdanie: tytuł piosenki "Kim jest człowiek, jeśli nie człowiekiem tylko" grupy Ich Troje.

Widoczny polski tytuł piosenkiWidoczny polski tytuł piosenki fot. zwiastun Megabox zwiastun Megabox

Widoczna jest także opcja podglądania, kto słucha wybranego zespołu w tym momencie, lista koncertów, top albumów, możliwość dzielenia się w serwisach społecznościowych i oceniania piosenek oraz inne funkcje, które pozwalają wywnioskować, że Kim Dotcom chce swoim serwisem konkurować z Last.fm, iTunes czy Google Music. Wart odnotowania jest także wybór podczas zakładania konta - można stworzyć darmowe konto artysty lub po prostu użytkownika.

Konto dla artysty w MegaboxKonto dla artysty w Megabox zwiastun Megabox zwiastun Megabox

Megabox ma także plan pozyskiwania artystów na wyłączność. Inna istotna cecha - serwis będzie dostępny na urządzeniach mobilnych. Na razie ciężko ocenić, czym będzie się wyróżniał na tle wymienionych wcześniej usług konkurencyjnych. Raczej nie liczyłbym na lojalnego klienta, który korzystał wcześniej z Megaupload, a teraz zarejestruje się na Megabox.

A jeśli, podobnie jak ja, zwróciliście uwagę na maskotkę systemu Android zbudowaną z LEGO widoczną w 7. sekundzie filmu - znajdziecie ją tutaj .

Więcej o: