Microsoft Music już działa w Polsce

Słuchaj muzyki na komputerze, konsoli, smartfonie i tablecie.

Ledwie dowiedzieliśmy się, że do Polski oficjalnie wchodzi Spotify, a już musimy napisać kolejnych kilka słów na temat usług muzycznych. Czytelnik serwisu internetowego Antyweb odkrył, że Polacy mogą już skorzystać z Zune Music Pass.

Usługa Microsoftu, którą możemy testować przez trzydzieści dni pozwala przejrzeć i przesłuchać olbrzymi katalog utworów muzycznych. Dostęp do nich otrzymamy z dowolnego komputera działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Windows lub konsoli Xbox 360 albo smartfonów z Windows Phone.

Wiadomo również ile dokładnie trzeba będzie zapłacić za korzystanie z Music Pass. Miesięczna opłata za usługę to 24,99 zł. Jeśli chcemy przetestować usługę Microsoftu, to niestety będziemy musieli przyszykować kartę płatniczą. Rejestrując się w niej musimy podać komplet swoich danych - w tym numer karty. Należy również pamiętać o tym, że do skorzystania z Music Pass potrzebne będzie nam konto Microsoftu.

Zanim posłuchamy muzyki, większość z nas zmuszona będzie spędzić kilka chwil na wprowadzaniu swoich danych. Później będziemy jednak mogli przez miesiąc sprawdzać to, co oferuje Microsoft.

Należy także zwrócić uwagę na to, że Microsoft prawdopodobnie automatycznie pobierze opłatę za kolejny miesiąc korzystania z Music Pass o ile sami nie anulujemy subskrypcji przed zakończeniem 30-dniowych testów.

Aby skorzystać z usługi należy wejść na stronę internetową Zune i wybrać opcję "Try it".

[za: Antyweb ]

Więcej o: