E-booki na Allegro

W serwisie kupisz więc i czytnik e-booków i cyfrowe wersje książek.

Allegro uruchomiło dziś nową usługę. Tym razem jest nią sklep z e-bookami. Użytkownikom serwisu udostępniony sklep z atrakcyjną - na pierwszy rzut oka - ofertą. Przynajmniej jeśli chodzi o ilość oferowanych tytułów.

Książki podzielono na kilka kategorii takich jak: powieść, kryminał, fantastyka czy reportaż. W osobnej zakładce znajdziemy też poradniki, romans, biografie, książki dla młodzieży czy publicystykę. Na wirtualnej półce sklepowej zobaczymy natomiast trzy kategorie - popularne, najnowsze i polecane.

Sklep został zintegrowany z Allegro - posiadacz konta w serwisie może zalogować się ebooki.allegro.pl za pomocą już posiadanego loginu i hasła. Płatności przyjmowane są przez PayU, choć Allegro pochwaliło się nowością dla osób posiadających urządzenia działające pod kontrolą Androida. Osoby te mogą pobrać wybrane e-booki, a opłaty za nie zostaną przeniesione na konto w Allegro.

E-booki na AllegroE-booki na Allegro fot. ebooki.allegro.pl fot. ebooki.allegro.pl

Sklep chwali się też tym, że dowolną zakupioną książkę można przeczytać na dowolnym urządzeniu. Może to być zarówno Kindle (lub inny czytnik e-booków) jak i tablet, smartfon czy komputer. Książki synchronizują się pomiędzy poszczególnymi urządzeniami. Można więc rozpocząć czytanie dowolnej z nich na smartfonie w autobusie, a po przyjściu do domu czytać dalej na pececie. E-book będzie pamiętał, na której stronie skończyliśmy lekturę.

Wybór tytułów w dniu startu jest dość spory. W temacie cen jest już gorzej. O ile dana książka nie jest przeceniona, to będziemy musieli za nią zapłacić praktycznie tyle samo co za jej papierowy odpowiednik. Warto jednak przeszukać wirtualne półki. Nam w parę minut udało się odszukać kilka okazji.

Ofertę Allegro można sprawdzić samemu pod adresem http://ebooki.allegro.pl/ .

[za: Antyweb ]

Więcej o: