Deezer wydaje aplikację na Windows 8

Deezer, jeden z trzech wielkich serwisów zapewniających streaming muzyki, właśnie wydał aplikację na Windows 8

Właśnie dziś, o czym informujemy jako pierwsi, Deezer wypuścił swoją aplikację na Windows 8. Program dobrze wykorzystuje to, co dla tego systemu charakterystyczne - kafelkowy interfejs oraz obsługę dotykową.

Różne rzeczy można mówić o Windows 8, ale efektowny interfejs świetnie nadaje się do operowania ładnymi, kwadratowymi obiektami. Takimi jak okładki płyt. I tę cechę nowy program Deezera wykorzystuje naprawdę dobrze.

fot. Deezer

Przejrzysty jest podział na playlisty, albumy, stacje radiowe, wygodna nawigacja pomiędzy ulubionymi albumami. Ułatwia to, znany również z Windows Phone 8, podział na kafelki, do których przypisane są kolejne litery alfabetu oraz gesty zmniejszania i powiększania pozwalające na szybkie przeglądanie nawet bardzo rozbudowanych kolekcji.

Deezer dysponuje obecnie bazą około 20 milionów utworów, więc jest z czego wybierać, co układać i przestawiać. Dobrze też sprawdza się możliwość "przylepienia" działającej aplikacji do krawędzi ekranu, dzięki czemu możemy wykonywać inne czynności jednocześnie mając kontrolę nad tym, co nam gra.

fot. Deezer

Główni konkurencji Deezera - Spotify i WiMP - mają oczywiście aplikacje działające na Windows 8, ale ich programy nie wykorzystują kafelkowego interfejsu systemu pracując w trybie starego biurka. Rozumiem, że niektórzy unikają w Windows 8 nowego interfejsu, ale muszę przyznać, że akurat w funkcji zarządzania muzyką sprawdza się on bardzo dobrze.

Nie widzieliśmy jeszcze nowego Deezera na tablecie z Windows 8, ale wygląda na to, że tam program szczególnie dobrze będzie pasował do systemu.

 

Microsoft Windows 8 Pro Upgrade PL BOX 0 opinii w okazje.info

Więcej o: