Zobacz jak tworzą efekty specjalne w drugiej części "Hobbita" [WIDEO]

Czekacie na drugą część "Hobbita?? Peter Jackson na swój profilu na Facebooku wrzucił kolejny, już dwunasty, fragment pamiętnika z produkcji filmu.

Tym razem jest to pierwsza opublikowana część zawierająca materiały z postprodukcji "Hobbita", którego premiera w Polsce odbędzie się 27 grudnia. Jak zwykle krótki materiał z planu filmu obfituje w gagi i ciekawostki. Na przykład, czy wiedzieliście, że debiutem filmowym Christiana Riversa, zastępującego Andy'ego Serkisa w roli drugiego reżysera, był udział w filmie Petera Jacksona z 1992 roku "Martwica Mózgu"? Za zadanie miał wtedy wystawić rękę z grobu i... złapać za krocze Jeda Brophy, który w "Hobbicie" gra Noriego.

Dodatkowo w filmiku zobaczycie nową stronę, znanej z serialu "Lost", Evangeline Lilly (Tauriel) oraz dowiecie się jakie problemy mają dźwiękowcy podczas kręcenia zdjęć w okolicach lotniska. Co więcej, Orlando Bloom zadziwi was tym, że mimo tego jak potoczyły się losy jego postaci w filmie "Helikopter w Ogniu" Ridley'a Scotta, nadal samodzielnie wykonuje własne numery kaskaderskie. Na sam koniec nagrodą dla uważnych będzie przemykający Benedict Cumberbatch.

 

A na koniec coś specjalnego. Opublikowany we wtorek w nocy przedpremierowy fragment filmu "The Hobbit: The Desolation of Smaug". Aż 3 minuty akcji, nieznane dotąd ujęcia, parę spoilerów (ale niegroźnych). Czyli wszystko co najlepsze. Tylko popatrzcie:

 
Więcej o: