"Facebooku, zatrudnij nas". Polacy brawurowo chcą zwrócić na siebie uwagę [Aktualizacja]

"Drogi Facebooku, skontaktuj się z nami. To dla dobra wszystkich. Zaufaj mi, jestem spamerem" - tak przedstawia się fanpage "DEAR FACEB00K. We want to work for you. Top FBspamers from Poland". Nigdy o nim nie słyszeliście? To sprawdźcie, czy sami nie należycie do grona jego fanów. W ciągu 18 godzin jest ich już ponad 40 tysięcy, a liczba ta ciągle rośnie.

O samym fanpage'u poinformowała nas Czytelniczka, pani Ewa (dziękujemy!). Zwróciła ona uwagę, że strona w sumie niezbyt interesująca dla zwykłego człowieka zyskuje fanów w zastraszającym tempie (mniej więcej 2 tysiące nowych kliknięć w "Lubię to" na godzinę).

---------------------

Aktualizacja - fanpage jest już niedostępny. Nie wiemy, czy to Facebook go usunął, czy administratorzy postanowili wycofać się z zabawy.

------------------------------

Faktycznie. Fanpage został utworzony dziś, 22 listopada. I ma już ponad 40 tysięcy fanów. Skąd się wzięli? Wszyscy chcą, by założyciele dostali pracę w Facebooku? Trochę światła może rzucić na to obrazek wklejony przez administratorów:

Nie przypominam sobie, żebym lajkował ten fanpageNie przypominam sobie, żebym lajkował ten fanpage Fot. Facebook Fot. Facebook

W gronie fanów znalazł się też jeden z moich znajomych. Szybka weryfikacja (lajkowałeś?) ujawnia, że mój znajomy nie kliknął świadomie na przycisk "Lubię to". Fanpage wydaje mi się intrygujący, wysyłam więc wiadomość do jego założycieli. Pytam między innymi, czy faktycznie chcą w ten sposób zwrócić na siebie uwagę Facebooka i dostać pracę w tym serwisie. Po chwili otrzymuję odpowiedź (pisownia oryginalna):

Tytuł (fanpage'a) jest bezpośredni i znaczy dokładnie to, co w nim widać.

Polacy twierdzą, że odpowiadają za 90% spamu na polskim Facebooku i że są w branży od 3 lat.

Każdego dnia odkrywamy kolejne luki na Facebooku, gwarantujemy że znamy ukryte mechanizmy viralowe Facebooka lepiej niż on sam.

Odważne twierdzenie. Proszę o dowody, przykłady spamerskich akcji.

Chętnie pokażemy luki, pokażemy ogromne ,,portfolio'', ale tylko konkretnym osobom.

Na swój fanpage wrzucili ogłoszenie, w którym poszukiwany jest manager ds. bezpieczeństwa w Facebooku. Wymagania: 8 lat doświadczenia, wiedza na temat zagrożeń i sposobów ich zapobiegania, itd. Ogłoszenie opatrzyli komentarzem "Bitch please" (w wolnym tłumaczeniu - wolne żarty). Czy twórcy strony "Dear Facebook" mają wymagane zdolności i doświadczenie, żeby pracować na takim stanowisku? Zdają się sugerować, że tak.

Pytanie tylko, co na to Facebook. Iain Mackenzie, Communications Manager Facebooka nie udziela wiążącej odpowiedzi. Przyznał, że przyglądają się fanpage'owi. I dodaje:

Jeśli ktokolwiek sądzi, że znalazł lukę w zabezpieczeniach, powinien zgłosić ją tu  https://www.facebook.com/whitehat
Więcej o: