Posty z datą ważności. Facebook testuje samousuwające się wpisy

Facebook testuje nową funkcję. Być może już wkrótce będziemy mogli zadecydować, jak długo nasze wpisy będą widoczne, zanim ulegną autodestrukcji. Jako pierwsi sprawdzają ją wybrani użytkownicy z Nowej Zelandii, posługujący się aplikacją serwisu na iOS.

Jak podaje Independent nowa funkcja ma umożliwić zaplanowanie, jak długo wpisy będą widoczne na naszej tablicy. Będziemy mogli ustawić czas widoczności wpisu od jednej godziny do siedmiu dni. Późnej zostanie automatycznie usunięty. W sekcji "Pomoc" na Facebooku pojawiła się już instrukcja , będąca zapowiedzą takiej opcji.

Facebook testuje opcję automatycznie usuwających się postówFacebook testuje opcję automatycznie usuwających się postów bdzu/gazeta.pl Fot. Gazeta.pl

Usuwane posty zostawią jednak swój ślad na serwerach Facebooka aż przez kolejnych 90 dni. Po tym czasie, jak zapewnia zarząd portalu, wpisy zostaną trwale usunięte ze wszystkich kopii zapasowych i dzienników plików.

Do tej pory największy sukces przy tego typu tzw. efemerycznych wiadomościach odniósł Snapchat - aplikacja umożliwiająca użytkownikom przesyłanie sobie zdjęć i filmów, które wkrótce po ich wyświetleniu automatycznie się kasują. Facebook próbował przebić jej popularność uruchomionym w grudniu 2012 r. komunikatorem Poke, a potem nawet przejąć Snapchata za 3 miliardy dolarów . Od czerwca użytkownicy Facebooka mogą przesyłać sobie krótkotrwałe wiadomości poprzez aplikację Slingshot.

Więcej o: