Pająki, kościotrupy i sztuczne zęby - co Polacy kupują na Halloween? [RAPORT ALLEGRO]

Co najchętniej kupują Polacy na Halloween? Zobaczcie najpopularniejsze produkty na Allegro.

Halloween jest co prawda świętem przeszczepionym na nasz grunt kulturowy, ale wyraźnie widać, że lampy z dyni i przebieranki w ostatnim dniu października stają się w Polsce coraz bardziej popularne. Wystarczy przyjrzeć się sprzedaży produktów związanych z Halloween na Allegro - najpopularniejszym w naszym kraju serwisie aukcyjnym.

Sztuczna krew, czy gwóźdź w głowie?

Dane Allegro pokazują, że to amerykańskie święto z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Średnio co sekundę zawierana jest transakcja, w której przedmiotem zakupu jest produkt związany z Halloween. Już teraz użytkownicy zawarli ponad 29 % więcej transakcji niż w zeszłym roku.

Dodatkowo o rosnącej popularności tego święta świadczy także coraz bardziej urozmaicony asortyment i liczba ofert wystawionych przez sprzedających. Ich ilość wzrosła o ponad 30% w porównaniu z rokiem i można wybierać spośród aż 45 tysięcy aukcji. Od dwóch tygodni niesłabnącą popularnością cieszą się wszelkie przebrania i tu króluje strój  kościotrupa .

Popularne są także balony , sztuczna krew i wszelkie pająki, pajęczyny oraz sztuczne zęby. Nie brakuje również dużo bardziej przerażających gadżetów jak gwóźdź w głowie , zakrwawiona ręk a , czy pływające oczy .

W zeszłym roku chętnie kupowano pluszowe przebrania i kombinezony zwierząt. W 2014 jednak zapowiada się, że hitem będą maski, np. Freddy lub twarze polityków i celebrytów .

Więcej o: