Wyloguj się do życia a robi się to TAK! Transmisja z debaty

Internet - doskonałe źródło informacji, rozrywki, wiedzy... właściwie wszystkiego. No właśnie, ale kiedy internet staje się już wszystkim, to znika życie poza nim. I właśnie o uzależnieniu od sieci, o tym jak je rozpoznać i jak go uniknąć rozmawiają m.in. Wojciech Eichelberger i Maciej Budzich.

Spotkanie jest adresowane do rodziców, opiekunów, pedagogów oraz młodzieży. To kolejna część kampanii pokazującej zagrożenie wynikające z nadmiernego, niekontrolowanego korzystania z sieci wśród nastolatków. Równocześnie "Wyloguj się do życia a robi się to TAK!", zachęca do szukania sposobów na zachowanie równowagi, łączenia aktywność w życiu z atrakcjami dostarczanymi przez świat wirtualny. Bo problemem nie jest Internet, czy nowoczesne technologie, ale sposób w jaki z nich się korzysta.

W debacie biorą udział:

Maciej Budzich - laureat tegorocznej nagrody Blog Dekady, autor najpopularniejszego bloga o mediach, marketingu i Internecie (mediafun.pl). Pasjonat, obserwator i komentator nowych mediów, niestandardowych działań reklamowych i wszystkiego co jest związane z nowymi technologiami i ich zastosowaniem w budowaniu marki, wizerunku, promocji firmy i przedsiębiorczości.

Wojciech Eichelberger - psycholog, psychoterapeuta, coach i trener, dyrektor programowy IPSI Instytutu Psychoimmunologii w Warszawie. Autor i współautor wielu popularnych książek z psychologii, antropologii i duchowości. Współtwórca programów telewizyjnych popularyzujących wiedzę z obszaru psychologii egzystencjalnej. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuje się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Edward Orpik - psychoterapeuta, Certyfikowany Specjalista Terapii Uzależnień, trener, superwizor, asystent rodzinny, wieloletni pracownik pomocy społecznej, członek wielu fundacji i stowarzyszeń, z ponad 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Absolwent m.in. Studium Profilaktyki Uzależnień Towarzystwa Psychoprofilaktycznego, Studium Metod Psychokorekcyjnych Towarzystwa Psychoprofilaktycznego, Podyplomowego Kursu Psychoterapii atestowanego przez Polski Związek Psychiatryczny, Studium Psychoterapii i Treningu Psychologicznego Towarzystwa Psychoprofilaktycznego.

Ten Typ Mes - warszawski raper, tekściarz, producent, felietonista T-Mobile Music i współzałożyciel wytwórni Alkopoligamia.com.

Stasiak - warszawski raper, członek legendarnego składu 2cztery7. Tubalny głos, charyzma, poczucie humoru oraz dystans do siebie. To z tych powodów słuchacze uwielbiają jego rap.

Tatiana Mindewicz-Puacz - dyplomowana psychoterapeutka z nurtu tzw. integracyjnego. Certyfikowany coach ICC, dziennikarka, absolwentka UW. Od lat zajmuje się wspieraniem ludzi w realizacji celów. Pomaga radzić sobie z porządkowaniem spraw osobistych i zawodowych. Pracując jako coach nauczyła się, że jeśli mamy marzenia, to urzeczywistnienie ich jest kwestią czasu. Od klientów wymaga jedynie, żeby dali sobie szansę i uwierzyli, że TO jest w ich zasięgu.

Więcej o: