Zamieszanie na Twitterze - gwiazdki zmieniły się w coś przerażającego...

Dzisiaj na Twitterze nastąpiła zmiana, która póki co mało komu przypadła do gustu. Popularne gwiazdki zamieniono w serduszka. Co to oznacza dla milionów użytkowników?

Na Twitterze gwiazdki służyły zawsze do oznaczania ważnych, interesujących lub po prostu zabawnych wiadomości. Te "Ulubione" funkcjonowały w ten sam sposób od lat, ale w końcu przyszedł czas na zmiany. Od dzisiaj na wszystkich platformach gwiazdki zostały zastąpione serduszkami - czy nam się to podoba, czy nie.

Akarshan Kumar, product manager Twittera, uważa że "Możemy lubić wiele rzeczy, ale nie wszystko od razu musi być nasze "Ulubione"". Zamiana gwiazdek na serduszka oznaczające "Polub to" ma być bardziej przyjazna dla nowych użytkowników i bardziej zachęcać do oznaczania w ten sposób wpisów.

Jest to jasny ruch w kierunku bardziej emocjonalnego reagowania na pojawiające się na Twitterze treści. Gwiazdka oznacza raczej poparcie zdania zawartego we wpisie lub docenienie pomysłowości publikującego, kiedy serduszko ma bardziej emocjonalne konotacje i przemawia do naszych odczuć. Na razie jednak użytkownicy nie są zadowoleni ze zmiany i zarzucają serwisowi, że zbytnio upodabnia się do Facebooka:

Więcej o: