Porażka Facebooka? Gigant "zabija" swoje aplikacje

Facebook postanowił zamknąć kilka nierentownych projektów internetowych, które przegrały rywalizację ze swoimi konkurentami. Jednocześnie firma Marka Zuckerberga podjęła decyzję o zamknięciu oddziału Facebook Creative Labs.

Slingshot, Rooms i Riff. Czy znacie te aplikacje? Jeśli nie, to nic straconego. Wszystkie trzy zostały właśnie "zabite" przez Marka Zuckerberga i spółkę - wraz z odpowiedzialnym za ich powstanie oddziałem Facebook Creative Labs.

Aplikacja Slingshot, podobnie jak popularny Snapchat, pozwalała użytkownikom na wymianę wiadomości, które chwile później ulegały "samozniszczeniu". Korzystając z Riff, mogli oni z kolei tworzyć wspólnie treści wideo. Room, to natomiast  próba powrotu do niegdyś popularnych, a dziś przechodzących do historii forów internetowych.

W wydanym oświadczeniu, biuro prasowe Facebooka podkreśliło, że wiele funkcji oferowanych przez Slingshot, Rooms i Riff jest dziś dostępna w aplikacji mobilnej Facebooka na urządzenia z systemami iOS i Android.  "Już od jakiegoś czasu nie uaktualnialiśmy tych aplikacji i zdecydowaliśmy o zakończeniu ich wsparcia, jak również o wycofaniu ich ze sklepów App Store oraz Google Play" - czytamy.

Slingshot, Riff i Rooms były częścią Facebook Creative Labs, niewielkiego oddziału amerykańskiej firmy, który miał tworzyć aplikacje uzupełniające mobilną ofertę Facebooka.

Jedną z najpopularniejszych aplikacji stworzonych przez tę dywizję był projekt Paper - interaktywny magazyn, który pozwalał użytkownikowi na agregowanie informacji z sieci. Aplikacja nie była uaktualniana od marca. Facebook wciąż nie podjął decyzji o jej przyszłości.

Więcej o: