Transmisje na żywo na Facebooku - już niedługo dla wszystkich!

Transmisje na żywo na Facebooku niedługo będą dostępne dla wszystkich korzystających z telefonów z Androidem i iOS. Się dzieje.

Transmisje na żywo to nie tyle kolejna moda, co nowy sposób na współuczestnictwo w dużych wydarzeniach i codziennym życiu naszych znajomych. Zasmakowaliśmy tego w takich serwisach jak Twitch, Hangout i Periscope, które z każdym miesiącem zyskują na popularności. Nic dziwnego więc, że Facebook nie chce zostać w tyle. Dobrze zintegrowany system transmisji może okazać się dla niego złotym strzałem.

Przeczytaj też: Google wprowadza nową funkcję YouTube. Ma zapewnić anonimowość i bezpieczeństwo

Facebook Live Video dla każdego

Live Video pojawiło się na Facebooku w grudniu 2015. Wtedy było dostępne jedynie dla wybranych celebrytów i instytucji. Od stycznia transmisję na żywo mogą założyć wszyscy Amerykanie używający iPhone'ów, w lutym do tej grupy dołączyli mieszkańcy Wielkiej Brytanii, Niemiec, RPA i Brazylii, a teraz również telefony z Androidem wpierają tę funkcję. Live Video jest wdrażane bardzo dynamicznie i firma obiecuje, że już niedługo usługa będzie dostępna we wszystkich krajach z dostępem do serwisu.

Dobrze zintegrowane z Facebookiem transmisje na żywo mogą się okazać wielkim hitem dla każdego użytkownika serwisu. W końcu nie potrzeba do tego dodatkowej aplikacji, a większość z nas i tak sprawdza serwis Zuckerberga kilka razy w ciągu godziny.

Fot. Facebook

Jak działa Live Video?

By zacząć transmisję wystarczy podczas aktualizacji statusu wybrać ikonę "Live Video". Następnie możemy wybrać, kto może ją oglądać, dodajemy krótki opis i gotowe.

W trakcie nadawania mamy dostęp do tych samych funkcji, co w Periscope: widzimy ile osób nas ogląda, kogo z nich mamy w znajomych i jaki zostawiają komentarze. Następnie, podobnie jak w przypadku transmisji na żywo na YouTube, wideo zostaje opublikowane na naszej osi czasu jako zwykły filmik.

Mamy nadzieję, że Live Video będzie niebawem dostępne w Polsce. Póki co nic nie wiadomo o dostępności funkcji na telefonach z Windows10.

Zobacz wideo

Źródło: Facebook

Więcej o: