Amazon w polskiej wersji już niedługo? Sklep szuka polskojęzycznych pracowników

Adam Bednarek
Plotki o wejściu Amazona na polski rynek pojawiają się od dawna. Teraz jednak jest coś na rzeczy, bo sklep chce zatrudniać osoby znające nasz język.

Serwis technorady.pl zauważył, że Amazon poszukuje pracowników mówiących po polsku. W ogłoszeniach mowa o takich stanowiskach jak szef marketingu czy tłumacz z niemieckiego na polski. To może sugerować, że "polski Amazon” będzie miał podobną ofertę do Amazon.de, by nie powiedzieć, że będzie jego kopią. Już teraz produkty z niemieckiego sklepu wysyłane są jako przesyłki krajowe - pisał o tym autor bloga Świat Czytników - a od listopada ubiegłego roku nie płacimy za wysyłkę przy zakupach powyżej 49 euro. Co ciekawe, zatrudnieni przez Amazon na dostępne stanowiska nie będą pracować w Polsce. Miejsca pracy to między innymi Berlin, Cork czy Praga.

Amazon widzi polski rynek, jednak nie idą za tym oficjalne decyzje związane z wejściem na nasz rynek. Sklep ma u nas swoje magazyny, ale polskiej wersji sklepu nie zapowiada. Nie oznacza to, że takich planów nie ma. W czerwcu ubiegłego roku Rzeczpospolita pisała, że ten wystartować ma w połowie 2016 roku, a centralny magazyn dla Polski będzie znajdować się w okolicach Strykowa. "Polskie ogłoszenia” mogą być więc kolejnym dowodem na to, że polska wersja Amazona jest bliżej niż dalej.

Amazon - oferta pracyAmazon - oferta pracy fot. Amazon

Trzeba pamiętać, że wejście Amazona na polski rynek nie zagwarantuje świetnych cen i atrakcyjnych ofert. Wiele osób ma wygórowane oczekiwania, tak jak to było z Netfliksem - czyli spodziewa się cen tak samo dobrych jak w Ameryce. Robert Drózd z bloga Świat Czytników przewidywał we wspomnianym tekście, że np. za Kindle w polskim Amazonie raczej nie zapłacimy mniej niż kupując go na Amazon.de. Z innymi produktami - grami, płytami, filmami - może być podobnie i ceny będą dostosowane do naszego rynku.

Przeczytaj więcej o firmie Amazon w książce. Ebook jest dostępny na publio.pl >>

Więcej o: