Onet w Operze

Opera Software, twórca przeglądarek internetowych Opera i Opera Mini, wczoraj ogłosiła strategiczne partnerstwo z portalem Onet.pl, które ma zaowocować nową ofertą skierowaną specjalnie do polskich internautów.

- Nasze partnerstwo z Onetem umożliwi łatwe wyszukiwanie informacji i korzystanie z nich w najwygodniejszy dla użytkowników sposób - mówi "Gazecie" Jon von Tetzchner, prezes Opera Software.

Łukasz Wejchert, prezes Grupy Onet.pl. - Opera umożliwi pełne korzystanie z serwisów Onetu. Co dla nas ważne, Opera Mini daje możliwość przeglądania także tych serwisów, które nie są przystosowane do oglądania w telefonach komórkowych - tłumaczy.

Portal uruchomił już polskojęzyczną stronę przeglądarki Opera.onet.pl, z której można pobrać produkty Opery: Operę PC i mobilną Operę Mini. Zintegrowane zostały też niektóre usługi: na stronie startowej Opery dodano wyszukiwarkę OnetSzukaj; stroną startową Opery Mini jest OnetLajt, mobilna wersja portalu Onet.pl; OnetLoklizator został wyszukiwarką lokalną w Operze Mini.

Opera będzie zarabiała na każdym użyciu wbudowanej w nią wyszukiwarki Onetu.

Na całym świecie z Opery korzysta już 15 mln osób, w Polsce 1,1 mln osób, co daje jej 6-proc. udział w rynku przeglądarek internetowych. Dzięki współpracy z Onetem Opera Software liczy na podwojenie tej liczby w ciągu najbliższych dwóch lat.