Extreme wzmacnia bezpieczeństwo sieci

Extreme zaprezentował kolejną wersję swojego programistycznego rozwiązania Sentriant Access Guard (platforma NAC) i oprogramowanie Extreme Networks Policy Manager (zarządzanie bezpieczeństwem).

Extreme Networks Sentriant Access Guard to oprogramowanie (instalowane na dedykowanym do tego celu serwerze x86) monitorujące urządzenia podłączane do sieci i sprawdzające czy są one zgodne z przyjętymi w firmie zasadami polityki bezpieczeństwa. Sentriant AG nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania na urządzeniach końcowych.

Oprogramowanie Sentriant AG w wersji 5.0 jest przeznaczone dla wieloserwerowych sieci obsługujących dużą liczbę urządzeń końcowych, w których pojedynczy dedykowany serwer kontroluje pracę serwerów rozmieszczonych w wielu oddziałach firmy.

Nowe oprogramowanie Sentriant AG wspiera funkcjonalność load balancing (równoważenie obciążeń), testując obciążenia występujące pomiędzy serwerami w klastrze w momencie podłączenia urządzenia końcowego do sieci. Warto przypomnieć, że Extreme ma też w swojej ofercie rozwiązanie NAC oparte na produkowanym przez siebie urządzeniu. Ten produkt ma nazwę Sentriant (zdjęcie obok).

Extreme przedstawił też oprogramowanie EPM (Extreme Networks Policy Manager) - narzędzie do zarządzania bezpieczeństwem sieci. EPM zapewnia wgląd w reguły polityki bezpieczeństwa, a także może być wykorzystywane do ich tworzenia oraz ułatwia zarządzanie listami kontroli dostępu ACL i zasadami przepływu danych zgodnie z technologią CLEAR-Flow. EPM obsługuje interfejs GUI, który wspiera wyszukiwanie, sortowanie, kontrolę zmian oraz import i eksport reguł.

Oprogramowanie Sentriant AG wersja 5.0 będzie dostępne od 28 lipca br. Narzędzie Extreme Networks Policy Manager w nowej wersji jest już dostępne.

Janusz Chustecki