Netia łapie na internet

Play, najmłodszy operator komórkowy, ma już 300 tys. użytkowników - podała wczoraj Netia, jego współwłaściciel. Ona sama stawia na abonentów internetu.

Przychody Netii za pierwsze półrocze spadły w porównaniu z pierwszą połową 2006 r. o 3 proc. i wyniosły 410 mln zł. Przychody za drugi kwartał wzrosły za to w porównaniu z pierwszym kwartałem tego roku o 1 proc. Jak przekonują przedstawiciele zarządu, wynik spowodowany jest m.in. spadkiem przychodów z tytułu rozliczeń między Netią a innymi operatorami.

Władze spółki wolały wczoraj jednak mówić o sukcesach. Jednym z nich jest wzrost liczby klientów szerokopasmowego internetu. Między marcem a początkiem sierpniem Netia pozyskała ponad 40 tys. nowych klientów i może się dziś pochwalić wynikiem 142 tys. użytkowników. Znaczną część klientów stanowią uciekinierzy z TP SA, którym regulacje Urzędu Komunikacji Elektronicznej pozwoliły na zmianę operatora. Z internetu w Netii świadczonego na łączach Telekomunikacji Polskiej korzysta 41 tys. osób. W wyborze oferty Netii nie przeszkodziły nawet zawirowania z lutego, kiedy to Netia nie była w stanie obsłużyć wszystkich chętnych i wielu z nich czekało miesiącami na internet.

Do wzrostu liczby klientów przyczyniła się z pewnością obowiązująca do 10 sierpnia promocja Netii, która wywołała poruszenie na rynku. Netia zaproponowała 12 miesięcy darmowego dostępu do sieci w umowie trzyletniej. Dzięki temu średni miesięczny koszt wyniósł ok. 35 zł. Chętnych na skorzystanie z takiej oferty znalazło się dotychczas ponad 42 tys., z czego 31 tys. podpisało już umowy. - Zamierzamy skoncentrować się na dalszym wzroście tempa sprzedaży usług internetowych. Planujemy w najbliższym czasie wprowadzenie pakietów usług, obejmujących usługi szerokopasmowe i głosowe na sieci TP. Naszym celem jest pozyskanie jeszcze w tym roku ponad 200 tys. klientów usług szerokopasmowych, a w ciągu najbliższych trzech lat ma ich być ok. 1 mln - zaznacza prezes spółki Mirosław Godlewski.

Netia chwaliła się też wczoraj swoim najmłodszym dzieckiem, czyli siecią Play. Ten operator komórkowy zdobył do końca pierwszego półrocza 172 tys. klientów, jednak według ostatnich danych z 9 sierpnia baza ta jest już znacznie większa - z usług Play korzysta dziś 300 tys. osób. Nic dziwnego, że nowy operator podtrzymuje swoje plany zdobycia do końca tego roku ponad 750 tys. klientów.