Lipsk: Największe w Europie targi gier komputerowych

W Lipsku rozpoczynają się targi rozrywki elektronicznej - Games Convention 2007. Jest to największa europejska impreza poświęcona grom komputerowym. Potrwa do soboty.

W tym roku na targach Games Convention stawi się 503 wystawców z 31 krajów. Wśród nich najbardziej znane firmy, m.in. Sony, Microsoft, Nintendo, Ubisoft czy Electronic. Będą mieć do dyspozycji 112,5 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej. Akredytowano około 2,8 tys. dziennikarzy z 35 krajów. Organizatorzy spodziewają się też sporej liczby zwiedzających. - Jestem przekonany, że w tym roku odwiedzi nas ponad 200 tys. osób - prognozuje Josef Rahmen, dyrektor zarządzający Leipziger Messe, gdzie odbywają się targi. Byłby to wzrost o 17 tys. w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Na uczestników targów czeka dużo atrakcji. Przede wszystkim zapowiedziano premierę 225 gier komputerowych, m.in. Viking: Battle For Asgard, Mafia 2, czy Age of Conan: Hyborian Adventures. Wystawcy zaprezentują również najnowszy sprzęt do grania. Games Convention to także miejsce spotkań dla firm związanych z przemysłem gier komputerowych - w tym roku zgłosiło się ich więcej niż w 2006 r.

Targom towarzyszą liczne koncerty, wystawy sztuki cyfrowej, oraz inne wydarzenia związane z kulturą gier komputerowych.

Pierwsze Games Convention zorganizowano w 2002 roku. Wówczas hala wystawiennicza miała 30 tys. mkw., a swoje stoiska rozmieściło około 166 wystawców.