EDS dostanie dofinansowanie PAIIZ

Według nieoficjalnych informacji, koncern EDS otrzyma dofinansowanie od Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Wygląda na to, że amerykańska firma faktycznie zainwestuje w naszym kraju, o czym donosiliśmy już w ubiegłym roku.

Stefan Zaremba, prezes polskiego oddziału EDS nie chciał jednak komentować sprawy. PAIIZ również nie udziela informacji. "Niestety, w tej sprawie nie mam do przekazania żadnych informacji" - powiedział Borys Czyhin z biura prasowego PAIiIZ-u.

Pierwsze sygnały o możliwej inwestycji EDS w centrum usługowe na terenie Polski pojawiły się rok temu (czytaj: EDS blisko inwestycji w Polsce). Nasz kraj odwiedził szef koncernu Jeffrey Heller. Oczekiwano rychłej decyzji o uruchomieniu centrum. Informacje o dofinansowaniu PAIIZ wskazują, że projekt nabiera kształtów. EDS szuka miejsca na centrum usługowe dużej skali. Jest mowa nawet o 2000 miejsc pracy dla programistów i inżynierów systemowych. Ma ono obsługiwać europejskich klientów spółki.

Według niedawnych doniesień, EDS może podpisać umowę na outsourcing IT z France Telecom, który objąłby także Telekomunikację Polską. Największemu polskiemu operatorowi, EDS dostarczył już wcześniej m.in. system bilingowy.

EDS otwiera także centra w Chinach, gdzie w dwóch ośrodkach zatrudni 4000 osób.

Andrzej Maciejewski