Internet taniej, a nawet za darmo

Dostawcy internetu nie odpuszczają. Tele2 przedłuża swoją promocję na 15 miesięcy darmowego dostępu do sieci, Multimedia oferują internet za darmo

Promocja w Tele2 miała trwać do wczoraj. Jak jednak zaznacza prezes spółki Piotr Nesterowicz, zainteresowanie jest bardzo duże, dlatego oferta będzie obowiązywać do 24 września. - Chcemy, by mogły z niej skorzystać osoby, które wcześniej były na wakacjach i nie miały takiej możliwości - mówi. To niejedyna dobra wiadomość od Tele2. Z promocji skorzystać mogą teraz także osoby, które wcześniej podpisały ze spółką umowę na usługi głosowe świadczone na linii TP SA. Wcześniej takie łączenie usług było niemożliwe - jeśli klient wykupił u operatora alternatywnego abonament telefoniczny świadczony na sieci Telekomunikacji, nie mógł skorzystać u tego samego operatora z oferty podłączenia internetu świadczonego również na łączach TP.

Przedłużana właśnie wakacyjna promocja Tele2, która pojawiła się 30 lipca, była odpowiedzią na ofertę Netii, która oferowała 12 miesięcy darmowego dostępu. Promocja w Netii skończyła się 10 sierpnia i skusiła 42 tys. osób. Tele2 poszło dalej i dzięki temu jest wciąż jednym z najtańszych dostawców internetu - klient, który podpisze trzyletni kontrakt na sieć o szybkości 1 Mbit/s, przez 15 miesięcy nie płaci nic. Średni miesięczny koszt wynosi 28,58 zł. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę konkurencyjne oferty. W Dialogu internet oferowany na podobnych warunkach kosztuje miesięcznie ok. 52 zł, w TP SA jest to ok. 51 zł, a w Netii ponad 46 zł.

Przedłużenie oferty promocyjnej Tele2 nie jest niespodzianką. Klienta internetowego coraz trudniej zdobyć, bo promocje na rynku mnożą się. Telekomunikacja Polska ogłosiła w środę, że sprzedaje Neostradę wraz z laptopem Della. Koszt laptopa, wartego ok. 2,2 tys. zł, rozłożony jest na raty, co z pewnością skusi każdego, kto dotychczas nie miał w domu komputera. W przypadku trzyletniego kontraktu rata za urządzenie wynosi bowiem tylko 63 zł miesięcznie.

Nową ofertę ogłosił też wczoraj operator kablowy Multimedia Polska. Tu od 1 września dostęp do internetu o szybkości 1 Mbit/s będzie oferowany za darmo. Warunkiem skorzystania z takiej oferty jest posiadanie pakietu telewizyjnego lub dowolnej usługi telefonicznej w Multimediach. Dla osób chcących skorzystać wyłącznie z dostępu do sieci koszt wyniesie 49 zł miesięcznie w kontrakcie na dwa lata. Darmowy internet ograniczony jest limitami ściągania danych. Wynoszą one od 500 MB do 1 GB w zależności od posiadanych usług.