Amerykański inwestor w Softex Data

Softex Data zmienił niedawno formę własności na spółkę akcyjną. Miało to na celu m.in. zwiększenie zaufania do firmy przez klientów i partnerów oraz umożliwienie sprzedaży akcji spółki inwestorowi finansowemu. Transakcja ma zostać zakończona jeszcze w tym roku.

"Bezpośrednim motorem zamiany w spółkę akcyjną są propozycje złożone nam przez inwestorów. Firma zaś jest w takim momencie, że należy określić się, w którym kierunku chcemy pójść. Nowa strategia wymagać będzie zaś inwestycji, sfinansowanych dzięki kapitałowi pozyskanemu od nowego współwłaściciela" - mówi Wojciech Warski, prezes zarządu Softex Data. Firmą zainteresowali się inwestorzy z rynku amerykańskiego, którzy dopiero zaczęli penetrować rynek europejski w poszukiwaniu ciekawych inwestycji. "Nie jest to żadna z firm już działających w Polsce" - zapewnia Wojciech Warski. Nowy inwestor zamierza wnieść do spółki kilka mln USD.

Pozyskane fundusze firma chce przeznaczyć na rozwój działalności związanej z bezpieczeństwem teleinformatycznym, choć nie zamierza porzucać druku masowego, od którego rozpoczynała działalność. "W tym segmencie istnieje jednak bardzo silna bariera popytu, a nie chcemy budować wzrostu firmy na niszy rynkowej" - wyjaśnia prezes Softex Data. Firma oferuje m.in. kompleksowe zabezpieczenia rozwiązań mobilnych począwszy od bezpiecznej komunikacji i szyfrowania danych, poprzez backup w trybie online, a na ochronie przed atakami z Internetu skończywszy. Choć, jak przyznaje Wojciech Warski, Softex Data interesuje wszystko co jest związane z bezpieczeństwem, poza może budową zapasowych centrów danych. "Taką wizję rozwoju firmy przedstawiliśmy inwestorowi" - konkluduje.

Adam Jadczak