"Herosi" już niedługo do pobrania za darmo

Amerykańska stacja NBC ogłosiła, że już niedługo udostępni za darmo w sieci część produkowanych przez siebie programów i seriali. Wśród wymienionych tytułów znalazł się miedzy innymi popularny serial "Herosi" oraz show Jaya Leno.

Już w październiku rozpoczną się pierwsze testy nowej usługi NBC Direct. Umożliwi ona pobieranie pełnych odcinków niektórych programów stacji. Działająca usługa ma być dostępna w listopadzie. Szefowie NBC twierdzą, że wybrane programy będą dostępne do pobrania tuż po telewizyjnej premierze. Użytkownik, który zdecyduje się na któryś z nich, będzie mógł oglądać go przez 7 dni. Wśród prawdopodobnych hitów wymienia się bardzo popularny w USA program "The Tonight Show With Jay Leno" oraz serial "Heroes" (w Polsce znany pod tytułem "Herosi" ).

Początkowo, wszystkie odcinki mają być dostępne za darmo, jednak każdy z nich przerywany będzie reklamami. W połowie 2008 roku stacja planuje przekształcenie usługi i rozpoczęcie oferowania swoich treści w modelu płatnym, na podobnej zasadzie jak dzieje się to w wypadku sprzedawania filmów na iTunes.

Krzysztof Pietrzak