Sony: Powód dla którego musisz mieć PlayStation 3

Jack Tretton, dyrektor SCEA, postanowił pomóc w sprzedaży flagowej konsoli Sony. Jego zdaniem istnieje jeden główny powód dla którego każdy musi mieć PlayStation 3. Jest nim perspektywiczność.

Jak słusznie zauważył przedstawiciel Sony, PlayStation przetrwało z powodzeniem na rynku aż 10 lat. Kiedy inne konsole zostały dawno zapomniane PSX cieszył się niesłabnącą popularnością. Zdaniem Trettona wszystko wskazuje na to, że podobnie sprawa będzie się mieć z PlayStation 2. Ma on też nadzieję, że tak samo potoczą się sprawy z PS3.

Jego zdaniem obecny poziom sprzedaży konsoli o niczym nie świadczy. Celem Sony jest stworzenie maszyny która przetrwa na rynku wiele lat a nie pierwsze dziewięć miesięcy. Tak więc na apogeum sprzedaży PlayStation 3 musimy poczekać jeszcze parę miesięcy, aż rynek gier komputerowych dojrzeje do tego by produkować soft na tak skomplikowaną maszynę.

Tretton stwierdził też, że aby gry na PlayStation 3 były dobre i wykorzystały potencjał konsoli trzeba współpracować z twórcami. Ludzie z Sony muszą pomóc programistom poznać konsolę. Wtedy dopiero gracze zobaczą na co stać PS3.

Co z tych zapewnień Jacka Trettona jest prawdą? Niestety na obecną chwilę nie sposób tego zweryfikować. Wszystkie wątpliwości wyjaśnią się już niebawem. Trzeba tylko obserwować rynek..