Pirackie kopie Halo 3 już w Internecie

Dosłownie na parę dni przez premierą jednego z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku, pojawia się on w Internecie. Mowa tu oczywiście o grze Halo 3 i o pirackich kopiach jakie dostępne są do ściągnięcia z nielegalnych serwisów.

Należy zauważyć, że nie jest to odosobniony przypadek. Cały dysk z kompletną grą Halo 3 pojawił się co najmniej w kilku miejscach w Internecie. Oczywiście wszystkie dostępne kopie są nielegalne.

Być może pojawienie się gry w sieci jest w jakimś stopniu związane ze sprawą 'przypadkowego' dostarczenia kilku kopii tego dzieła niektórym graczom jeszcze przed premierą. Co prawda sklep odpowiedzialny za pomyłkę zrzuca całą winę na błędy administracyjne ale jakoś trudno uwierzyć by Microsoft tak pozostawił tę sprawę.

Przy okazji warto zadać sobie pytanie o to jaka tak naprawdę jest skala problemu. Pirackie kopie gry Halo 3 będą w stanie działać jedynie na zmodyfikowanych wersjach konsoli. Ponadto gracze, którzy odważą się uruchomić nielegalną kopię tego dzieła zaryzykują otrzymaniem dożywotniego bana na serwis Xbox Live. Microsoft nie wyklucza także wystąpienia na drogę sądową.

Przed ściągnięciem takiej nielegalnej kopii z Internetu warto więc zadać sobie pytanie o to czy warto. Łatwo przecież narobić sobie kłopotów. Microsoft wydaje się być bowiem niesłychanie zdesperowany i zrobi wszystko by chronić tę grę.