Telewizyjny walkman Sony

Koncern Sony wprowadzi w listopadzie na rynek japoński nowy model odtwarzacza multimedialnego Walkman Video. W porównaniu z poprzednią generacją tych urządzeń, wprowadzoną w marcu br., najważniejszą nowością jest obsługa systemu mobilnej telewizji cyfrowej "OneSeg".

Odtwarzacze dysponują też większymi wyświetlaczami, niż starsza generacja - długość przekątnej ekranu zwiększono bowiem z 2 do 2,4". W pełni naładowany akumulator odtwarzacza ma umożliwić oglądanie telewizji przez 6 godzin oraz 36 godzin odtwarzania muzyki. Nadawane w formacie "OneSeg" transmisje telewizyjne będzie można nagrywać.

W ramach rodziny telewizyjnych Walkmanów dostępne będą trzy modele tych urządzeń, różniące się między sobą pojemnością pamięci. NW-A916 wyposażony będzie w 4 GB, NW-A918 - w 8 GB, a NW-A919 - w 16 GB pamięci. Jak przekonuje producent, 16-gigabajtowe urządzenie pomieścić może do 100 godzin nagranego materiału wideo.

Ceny nowych Walkmanów wynoszą odpowiednio ok. 260, 300 i 390 dolarów (w przeliczeniu). Niestety z uwagi na to, iż system "OneSeg" działa jedynie w Japonii, producent nie planuje dystrybucji tych urządzeń poza Krajem Kwitnącej Wiśni.

Wymiary urządzeń wynoszą 47 x 86 x 12 mm, a waga - 74 gramy.

Czytaj również: Sony prezentuje filmowego Walkmana

Ludwik Krakowiak