Pierwszy polski polityk w Second Life

W Second Life pojawił się pierwszy polski polityk. Jego tożsamość pozostaje na razie nieznana. Wiadomo jedynie, że 28 września w wirtualnym świecie Second Krakow. Kim jest internauci dowiedzą się w 1 października o 14.00.

W Second Life, w wiernej kopii krakowskiego Rynku - Second Krakow, pojawił się polityk, który startuje w najbliższych wyborach do Sejmu RP. Rozpoczęcie kampanii w Second Life jest pierwszym tego typu wydarzeniem w polskiej wirtualnej rzeczywistości. Wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość rozmowy z politykiem o jego programie oraz powodach, dla których zdecydował się rozpocząć swoją kampanie od wirtualnego wystąpienia.

- Zdecydowałem się na otworzenie własnego biura wyborczego w Second Life, ponieważ po popularnych wśród polityków blogach i videoblogach przyszedł czas na nową platformę. W końcu jeżeli w wirtualnym świecie avatary decydują już o tym, jak mają wyglądać niektóre dobra, które w przyszłości będą kupować w real life, to dlaczego nie mieliby wpływać na polityczną rzeczywistość? - powiedział Pierwszy Polski Polityk w SL w rozesłanej do mediów informacji prasowej.

Zainteresowanie wirtualną rzeczywistością w kontekście polityki, jest już dobrze znane na zachodzie. Rok temu w czasie kampanii o fotel prezydenta Francji na wirtualnych wiecach wyborczych Segolene Royale i Nicolas Sarkozy toczyli zaciekłą walkę o jak najbardziej rzeczywiste głosy wyborców.

Na poniedziałek 1 października na godzinę 14-tą Polityk zaplanował wystąpienie, w trakcie którego ujawni swoją tożsamość. Pod koniec sierpnia telewizja TVN 24 podała, że otworzenie biura w Second Life planuje LiD.