MySpace Murdocha wchodzi do Polski

MySpace - największy na świecie serwis społecznościowy - wchodzi do Polski. Spółka rozpoczęła poszukiwania pracowników.

"W serwisie Pracuj.pl pojawiły się ogłoszenie rekrutacyjne MySpace Poland" - poinformował internetowy serwis branżowy Internet Standard. Spółka poszukuje osób do zarządzania treścią oraz marketingiem serwisu w Polsce. Kandydaci będą odpowiedzialni za dostosowanie i wzbogacenie MySpace o atrakcyjną dla polskich użytkowników treść związaną np. z muzyką czy filmami. Oba stanowiska pracy są w Krakowie.

MySpace to największy na świecie serwis społecznościowy mający ponad 100 mln użytkowników. Jedna czwarta z nich znajduje się w Europie. Gigant działa już w takich krajach, jak Austria, Finlandia, Niemcy, Włochy czy Wielka Brytania. Najprawdopodobniej Polska będzie pierwszym krajem z Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie pojawi się lokalna edycja serwisu.

Od lipca 2005 r. właścicielem MySpace jest kontrolowany przez Ruperta Murdocha koncern News Corp. Będzie to już trzecia inwestycja medialnego potentata w Polsce. Pierwszą była firma reklamy zewnętrznej News Outdoor Poland. W czerwcu zeszłego roku magnat kupił pakiet udziałów w TV Puls należącej do zakonu franciszkanów. Stacja ta ma wystartować w nowej formule 28 października.