Będzie kolejny operator komórkowy?

Jedna z rezerwacji na częstotliwości 1800 MHz, której nie odebrał CenterNet, przypadnie prawdopodobnie spółce Tolpis, która w przetargu na pasmo komórkowe z tego zakresu złożyła trzecią z najwyżej ocenionych ofert (101,96 mln zł).

Tolpis jak informują jej przedstawiciele "została powołana do realizacji inwestycji budowy w Polsce sieci GSM 1800". Tolpis to konsorcjum w którym główne skrzypce gra włoski operator Eutelia, wspierany przez partnerów finansowych i warszawską spółkę doradztwa finansowego AV Inwestor SA. Co ciekawe do gry o rynek usług komórkowych wraca także Telekomunikacja Kolejowa, która również jest członkiem konsorcjum.

"Strategia działania spółki Tolpis w zakresie świadczenia usług telefonii komórkowej obejmuje: świadczenie usług użytkownikom końcowym pod własną marką, świadczenie usług dostępu do własnej sieci ruchomej operatorom sieci wirtualnych MVNO i MVNE, współpracę z innymi operatorami sieci komórkowych w Polsce poprzez roaming krajowy w zakresie zwiększania zasięgu i pojemności sieci" - czytamy w oświadczeniu zarządu spółki.

Tolpis sp. z o.o. zapowiedziała jednocześnie zmianę nazwy na Mobyland.

Czytaj także

- CenterNet zarezerwuje tylko część pasma jakie wygrał w przetargu

- Jest nowy operator komórkowy: CenterNET bierze częstotliwości 1800 MHz

Jarosław Ochab