Nowe płyty Gigabyte z chipsetami NVIDII

Gigabyte zaprezentował najnowsze płyty główne serii 73XX - modele GA-73UM-S2H i GA-73PVM-S2H oparte na chipsetach NVIDIA GeForce serii 73XX.

Nowa seria płyt głównych Gigabyte oparta jest na pierwszych chipsetach NVIDIA zawierających zintegrowany rdzeń graficzny i współpracujących z procesorami Intela. Płyty obsługują wszystkie procesory Intela z podstawką LGA775. Obsługiwane jest FSB do 1333 MHz FSB i pamięci DDR2 800MHz.

Płyty główne GA-73UM-S2H i GA-73PVM-S2H wyposażone są odpowiednio w układy graficzne NVIDIA GeForce 7150 i 7100. Oba modele wyposażono w złącze HDMI z funkcją obsługi HDCP (High Definition Content Protection), umożliwia to odtwarzanie filmów z płyt Blu-ray oraz HD DVD. Ponadto płyty te posiadają wyjścia DVI i D-SUB a także wyposażone są w złącze eSATA. Zintegrowano także układ dźwiękowy Realtek ALC889A z obsługą 7.1 + 2 kanałów dźwiękowych i przetwornikiem DAC (cyfrowo- analogowym) oferującym odstęp sygnału od szumu na poziomie 106 dB.

Dodatkowe wyposażenie to technologia Gigabyte Smart (Spryt) na którą składa się oprogramowanie zawierającego Xpress Install, Download Center, @BIOS, Q-Flash, Boot Menu i Smart Fan ułatwiające zarządzanie BIOS'em i sterownikami.

Więcej informacji:

www.gigabyte.pl/products/mb/

Juliusz Kornaszewski