SMS od Hitachi

Firma Hitachi wprowadziła do oferty macierz dyskową o znacznie uproszczonym interfejsie użytkownika. Producent połączył funkcjonalność swoich systemów pamięci masowych z łatwością obsługi znaną z elektroniki użytkowej, aby macierz mogły obsługiwać osoby, dla których systemy pamięci masowych nie są podstawową specjalnością.

Urządzenie Hitachi Simple Modular Storage Model 100 zaprojektowano z myślą o małych i średnich firmach, które zmagają się ze stale rosnącą ilością danych i koniecznością ich zabezpieczenia; oraz o korporacjach z rozproszonymi oddziałami, które szukają prostych w zarządzaniu, "bezobsługowych" produktów pamięciowych integrujących się z Microsoft Windows oraz Symantec Backup Exec.

W rozwiązaniu zintegrowano intuicyjny kreator z interfejsem graficznym do instalacji i automatycznej konfiguracji. Macierz może obsługiwać od kilkuset gigabajtów do 9 terabajtów pojemności dyskowej. SMS 100 umożliwia tworzenie kopii zapasowych, wykonując kopie migawkowe (snapshot) lub pełne kopie danych i oferując opcjonalną replikację zdalną. Wszystkie opcje dostępne są z poziomu konsoli administracyjnej opartej na interfejsie graficznym. Urządzenie jest zasilane z tradycyjnego gniazda elektrycznego (nie ma potrzeby stosowania instalacji trójfazowej).

Hitachi SMS 100 zapewnia ciągłą dostępność danych dzięki gniazdu "plug-and-play" na wymienny dysk. Jeśli dojdzie do awarii dysku, Hitachi otrzymuje automatyczne powiadomienie z konsoli administracyjnej Simple Modular Storage i wysyła bezpłatny dysk. Po otrzymaniu dysku wystarczy podłączyć go do gniazda "plug-and-play" - bez wyjmowania i zwracania istniejących dysków ani zakłócania pracy systemu pamięciowego. Funkcja ta zapobiega przypadkowej wymianie niewłaściwego dysku i gwarantuje ochronę ważnych danych cyfrowych.

Producent umożliwia też łatwe przejście na nowy system Hitachi Simple Modular Storage o jeszcze większej pojemności. Jeśli klient zakupi model jednoterabajtowy, a później będzie potrzebował 5 terabajtów, funkcja Hitachi Auto-Migration pozwala na szybkie skopiowanie wszystkich danych i licencji do nowego systemu.

Jeśli sieć lokalna (LAN) ulegnie awarii, można kontynuować pracę z Hitachi Simple Modular Storage, ponieważ wszystkie zmiany od ostatniej replikacji są automatycznie zapisywane na dysku. Kiedy sieć LAN znów zacznie działać, system Simple Modular Storage zostanie zsynchronizowany za pomocą oprogramowania Hitachi SimpleDR do asynchronicznego kopiowania zdalnego.

Ceny systemu Hitachi Simple Modular Storage zaczynają się od 5 tys. USD. Więcej informacji można znaleźć na internetowej stronie produktu.

Krzysztof Jakubik