Rozwiązanie do ochrony własności intelektualnej

Firma Reconnex uaktualniła oprogramowanie i urządzenie DLP (Data-Leak Prevention) przeznaczone do ochrony własności intelektualnej w firmach.

Reconnex iGuard 7.0 zawiera firmowy silnik Content Analytics, który ocenia dane przechowywane w bazie danych iGuard Capture w celu określenia ich natury i zestawu polityk rządzących tym, kto może uzyskiwać do nich dostęp.

Chociaż produkty DLP od dłuższego czasu są zdolne do rozpoznawania i ochrony wrażliwej informacji, takiej jak numery kart kredytowych czy dane osobowe, na ogół przechowywanych w standaryzowanych formatach, oznakowywanie informacji związanych z własnością intelektualna jest dużo trudniejsze.

Nowe urządzenie zawarte w wersji 7.0 ma mechanizm wyszukiwania, który pozwala rozpoznawać akcje prowadzące do naruszenia polityki bezpieczeństwa danych i zapobiegać przyszłym ich naruszeniom, oraz na dostrajanie reguł. Administratorzy mają możliwość testowania swoich reguł na wcześniej wprowadzonych danych, co umożliwia sprawdzenie ich efektywności przed wdrożeniem. Urządzenie zapewnia też eksplorację danych w celu rozpoznawania wzorców i anomalii w dostępie i użytkowaniu danych.

Narzędzia w wersji 7.0 pomagają także korelować bieżące zdarzenia z tymi, które miały miejsce w przeszłości, co pozwala na wykrywania trendów ryzyka i identyfikację zagrożeń poza tymi, które już zdefiniowano w organizacji. Nowa wersja zawiera także przebudowany interfejs użytkownika.

Cena Reconnex iGuard 7.0 rozpoczyna się od 35 tys. USD.

Józef Muszyński