Asus prezentuje Internet Radio (AIR)

Oferta firmy Asus poszerzyła się o interesujące urządzenie o nazwie ASUS Internet Radio (AIR). Jest to internetowe radio, które pozwala na odbiór internetowych stacji bez udziału komputera.

ASUS Internet Radio (AIR) to samodzielne urządzenie, które możemy podłączyć do sieci bezprzewodowej lub sieci LAN (DHCP). Dzięki niemu będziemy mieli możliwość skorzystania z około 10 000 internetowych stacji radiowych na całym świecie. Urządzenie, które pozwala na zapamiętanie do 250 ulubionych pozycji, wyposażone zostało w zapewniający płynne słuchanie podczas chwilowych problemów z jakością łącza bufor (trzy tryby: 2-sekundowy, 4-sekundowy i 8-sekundowy). Możliwe jest też podłączenie odtwarzacza MP3.

Nowość dysponuje funkcją synchronizacji czasu, interfejsem dostępnym w ośmiu językach, regulowanym podświetleniem (trzy tryby, możemy je również całkowicie wyłączyć) oraz funkcją budzika (włącza zaprogramowaną przez nas stację). Aby zapewnić odpowiednią jakość dźwięku, obudowę urządzenia wykonano z drewna. Nie zapomniano też o wyjściu Line-Out.

Więcej informacji można znaleźć pod tym adresem.

Krzysztof Lech