Brocade przedstawia nową architekturę

Brocade zaprezentowała nową architekturę sieciową o nazwie Data Center Fabric (DCF). Firma informuje, że już wkrótce w jej ofercie pojawią się nowe produkty oparte na rozwiązaniu DCF.

Będą to aplikacje i rozwiązania bazujące na architekturze Data Center Fabric, realizujące takie zadania, jak: ciągła ochrona danych, odzyskiwanie systemu po awarii, migrowanie danych w heterogenicznych środowiskach (zarówno na poziomie plików, jak i bloków), wirtualizowanie serwerów i systemów pamięci masowych oraz szyfrowanie danych (realizowane w trybach in-flight i at-rest).

Cisco zapowiedział ostatnio podobną strategię, nadając jej również nazwę Data Center Fabric. Chociaż nazwa jest taka sama, to Brocade informuje, że jego architektura różni się od rozwiązania, nad którym pracuje Cisco. Główna różnica polega na tym, że Cisco bazuje w większym stopniu na urządzeniach i rozwiązaniach sieciowych, a architektura proponowana przez Brocade bazuje na serwerach i aplikacjach.

Brocade wprowadził już do swojej oferty pierwszy produkt oparty na architekturze Data Center Architecture. Jest to nowa wersja przełącznika Brocade 48000 (SAN), który zawiera szybkie porty FC pracujące z szybkością 8 Gb/s.

Kolejnym produktem wspierającym architekturę Data Center Architecture będzie całkiem nowe rozwiązanie. Będzie to wydajny przełącznik przeznaczony dla centrów danych (Brocade DCX), wspierający całą gamę połączeń i protokołów sieciowych (Ethernet, Fibre Channel, Fiber Channel over Ethernet i iSCSI).

Janusz Chustecki