Blue Coat: ochrona przed phishingiem w czasie rzeczywistym

Platformy Blue Coat ProxySG z oprogramowaniem Blue Coat WebFilter zostały wyposażone w nowe funkcje zabezpieczeń przed phishingiem. Ochrona ta działa w czasie rzeczywistym.

Urządzenia ProxySG z zainstalowanym oprogramowaniem WebFilter blokują dostęp do stron WWW będących źródłem phishingu lub ostrzegają użytkowników o potencjalnym zagrożeniu w momencie, gdy wchodzą oni na strony niebezpiecznych serwisów internetowych. Technologia zaprojektowana przez Blue Coat korzysta nie tylko z baz danych, ale również z algorytmów, które sprawdzają wiarygodność stron WWW w czasie rzeczywistym.

Żądany przez użytkownika adres URL jest w pierwszej kolejności wyszukiwany w bazie danych WebFilter. Jeżeli nie zostanie znaleziony, zapytanie jest wysłane do laboratoriów Blue Coat Labs, gdzie jest automatycznie przetwarzane w czasie rzeczywistym. Jeśli strona zakwalifikowana zostanie jako źródło phishingu, urządzenie Blue Coat ProxySG zablokuje do niej dostęp lub wyśle ostrzeżenie do użytkownika. Według zapewnień producenta, cały proces trwa od 250 do 750 milisekund.

Technologia Blue Coat Real-Time Anti-Phishing jest dodatkiem do usługi Dynamic Real-Time Rating (DRTR) dostępnej z poziomu oprogramowania Blue Coat WebFilter. W podobny sposób sprawdzane są strony, które mogą być potencjalnie niepożądane, zawierające np. treści pornograficzne, programy szpiegujące czy inne zagrożenia.

Józef Muszyński