Gra ?Wiedźmin" sprzedaje się znakomicie

Podczas pierwszego weekendu sprzedaży Wiedźmin pobił dotychczasowe rekordy polskiego rynku gier. W ciągu pierwszych 3 dni sprzedaży Wiedźmina, gra trafiła do ponad 35 tys. graczy w Polsce.

Wiedźminowi wystarczyły 3 dni, by trzykrotnie przebić zeszłoroczny rekord otwarcia i stać się najszybciej sprzedającą się grą w historii polskiego rynku gier. Dla porównania - najlepiej sprzedająca się gra zeszłego roku, Heroes of Might and Magic V, przez pierwsze 4 dni sprzedaży znalazła 12,5 tys. nabywców, a w ciągu całego czasu dystrybucji wersji premierowej osiągnęła sprzedaż 58 tys. sztuk, co w tym czasie było ogromnym sukcesem.

"Wiedźmin to absolutny bestseller - i to nie tylko w kategorii produkcji multimedialnych. Również wśród książek, płyt, filmów trudno znaleźć tytuły, które osiągają tak rewelacyjne wyniki sprzedaży w tak krótkim czasie - podkreśla Monika Marianowicz, rzecznik prasowy Empiku. - To fenomen, z którym wygrywają tylko kolejne tomy Harry'ego Pottera w polskich wersjach językowych".

"Wiedźmin to wydarzenie przełomowe nie tylko w branży gier, ale również w całej polskiej branży rozrywkowej. Tą grą ustanowiliśmy nowe standardy jakości na wielu płaszczyznach działań. Wszystkie nasze działania nie miałyby jednak sensu gdyby nie "poparcie" klientów. Dlatego też chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaopatrzyli się w oryginalny egzemplarz gry" - mówi Marcin Marzęcki, dyrektor dywizji gier PC i konsol firmy CD Projekt.

Oficjalnie gra Wiedźmin zadebiutowała na rynku w piątek 26 października. W wybranych miastach w Polsce w nocy z 25 na 26 października odbyły się uroczyste premiery gry, połączone ze sprzedażą. Na premierę Wiedźmina w warszawskim Empiku Junior przybyło ok. 900 graczy. Czekały na nich liczne atrakcje - m.in. koncert zespołu Duan, konkursy z cennymi nagrodami, czy możliwość spotkania się z twórcami gry oraz z zespołem Vader.