Microsoft.com "jedzie" już na Windows 2008

Przedpremierowe wersje oprogramowania bywają niestabilne, dlatego instalowanie ich na stacjach roboczych nie jest zalecane. Administratorzy w Microsofcie postanowili jednak wykonać skok na głęboką wodę - witryna firmy już teraz pracuje pod kontrolą testowej wersji Windows 2008.

Powszechnie wiadomo, że Microsoft tworzy oprogramowanie pod kątem zarówno zewnętrznych klientów, jak i własnych potrzeb. Olbrzymia rzesza pracowników korporacji aktywnie testuje wszystkie wersje aplikacji.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się nawet, że pół roku przed premierą Microsoft Office 2007, jedna trzecia (1/3) polskiego oddziału MS wykorzystywała już wersje beta pakietu do normalnej pracy.

Administratorzy z Redmond postanowili jednak pójść jeszcze dalej: w tej chwili ponad 80 serwerów odpowiedzialnych za serwowanie stron na witrynie www.microsoft.com pracuje już pod kontrolą Windows Server 2008 RC0 i wykorzystuje IIS 7.0. Windows 2008 to serwerowa odmiana Visty znana pod roboczą nazwą "Longhorn".

Niestety, szczegóły dotyczące migracji. Zgodnie z badaniami prowadzonymi przez firmę Netcraft, IIS 7.0 (czyli Windows 2008) funkcjonuje w Microsofcie już przynajmniej od 23 października.

Łukasz Bigo