Telefon Wi-Fi/Skype

Netgear wprowadza na polski rynek telefon Wi-Fi o nazwie SPH200W, który pozwala prowadzić rozmowy bez konieczności korzystania z komputera.

Telefon (obsługujący połączenia 802.11b/g) zawiera instalowane fabrycznie oprogramowanie Skype, które umożliwia bezpłatne komunikowanie się przez Internet zarówno z innymi użytkownikami tej aplikacji jak i płatne komunikowanie się ze zwykłymi telefonami stacjonarnymi i komórkowymi.

Telefon działa w każdym miejscu na świecie, w którym jest dostęp do zabezpieczonej lub otwartej sieci Wi-Fi, nie wymagającej logowania przez przeglądarkę (w domu, w biurze, w publicznym hotspocie czy w zasięgu miejskiego punktu dostępowego sieci bezprzewodowej)

Menu telefonu wyświetla listę zapisanych kontaktów Skype wraz z informacją o ich dostępności, podobnie jak ma to miejsce w programie Skype na komputerze PC. Użytkownicy docenią również najwyższą jakość dźwięku oraz długi czas rozmów (4 godziny) i czuwania (48 godzin).

Telefon kosztuje 530 zł (z podatkiem VAT). Do każdego produktu dodawane jest 30 bezpłatnych minut w systemie SkypeOut na wszystkie międzynarodowe połączenia telefoniczne oraz 30 dni bezpłatnej poczty Skype Voicemail.

Janusz Chustecki