Napędy HD DVD Toshiby za mniej niż 260 zł!

Toshiba zadecydowała, że już wkrótce przeprowadzi niezwykłą promocję. Hapędy HD DVD firmy w wybranych sklepach mają kosztować zaledwie 99 dolarów!

Napędy HD DVD stanowią raczej ekskluzywne wyposażenie domu - ich cena na rynku wynosi zwykle 200-400 dolarów za sztukę. Dlatego akcja promocyjna Toshiby wywołuje szok: stacjonarne czytniki HD DVD mają być sprzedawane za niewiele więcej niż kosztuje klasyczne urządzenie DVD, bo za 99 dolarów (254 zł) lub mniej!

Dostępny w promocji sprzęt to model HD-A2. Według zapewnień przedstawicieli sieci Best Buy i Wal Mart, odtwarzacz pojawi się w sprzedaży dziś, tj. 2.11.

Już nieco wcześniej Toshiba deklarowała, że napęd będzie dostępny w specjalnej ofercie za 199 dolarów (ok. 508 złotych). Dzisiejsza obniżka ma być tylko wyjątkową akcją promocyjną przeprowadzoną w konkretnych placówkach.

HD-A2 obsługuje płyty HD DVD, DVD i CD. Sprzęt potrafi dekodować format H.264, VC-1 i MPEG2. Obsługiwane są również standardy Dolby Digital, Dolby Digital Plus, dwukanałowe Dolby TrueHD, DTS i DTS-HD. Sprzęt poradzi sobie z filmami w rozdzielczości 720p i 1080i. Zamontowano w nim wyjścia HDMI lub komponentowe i S/PDIF.

Łukasz Bigo