Najszybszy notebook dla Visty to... MacBook Pro!

Nasi koledzy z amerykańskiej redakcji PC Worlda mieli okazję przetestować najnowszą wersję laptopa firmy Apple. Okazało się, że chwilowo nie istnieje lepszy i wydajniejszy komputer dla systemu Windows Vista!

Przetestowany MacBook Pro pracuje pod kontrolą procesora Core 2 Duo T7700 taktowanego częstotliwością 2,4 GHz. W jego wnętrzu znajduje się dysk twardy o pojemności 160 GB, 2 GB pamięci RAM (maksymalnie 4 GB), chipset graficzny NVIDIA GeForce 8600M, moduły Wi-Fi 802.11n i Bluetooth. Sprzęt wykorzystuje matrycę o przekątnej 17 cali z podświetleniem LED.

Nowy MacBook Pro ustanowił rekordy wydajności. W teście WorldBench 6 Beta 2 zdobył aż 88 punktów, w Far Cry osiągnął 141 klatek na sekundę - to lepiej niż konkurencyjne urządzenia zaprojektowane z myślą o systemach Windows.

Do minusów urządzenia należy port ExpressCard/34, tylko trzy porty USB. Wielką porażką okazał się test długości pracy na baterii. Apple deklaruje, że urządzenie potrafi pracować przez 5,7 godziny na jednym ładowaniu, podczas gdy w redakcyjnych testach sprzęt wytrzymał zaledwie 2 godziny i 45 minut!

Warto zajrzeć: "Apple MacBook Pro" (witryna w języku angielskim)

Łukasz Bigo