Cisco kupuje technologię zarządzania politykami

Cisco Systems ogłosiło przejęcie firmy Securent - dostawcy oprogramowania dla przedsiębiorstw, umożliwiającego zarządzanie politykami. Wartość transakcji to 100 mln USD. Stworzona przez Securent platforma dystrybucji polityk umożliwia firmom administrować i kontrolować dostępem do danych, komunikacją oraz aplikacjami w heterogenicznych środowiskach IT.

Oprogramowanie nabyte od firmy Securent pozwoli klientom Cisco chronić dane w aplikacjach, niezależnie od ich dostawcy, platformy czy systemu operacyjnego, ale wciąż pozwalając na dostęp do treści, którego potrzebują pracownicy. Funkcjonowanie oprogramowania na poziomie sieciowych jest zgodne z architekturą SONA (Services Oriented Network Architecture), która pozwala, aby polityki były dostarczane jako usługi sieciowe w aplikacjach czy platformach.

Securent ma 57 pracowników i dział rozwoju w Hyderabad (Indie). Zgodnie z umową Cisco zapłaci za przejęcie ok. 100 mln USD w gotówce i dodatkowych opcjach (to już 125 akwizycja wykonana przez tego producenta). Cisco planuje zakończyć tę transakcję w drugim kwartale 2008 roku fiskalnego. Po akwizycji technologie nabyte od firmy Securent i pracownicy staną się częścią zespołu Collaboration Software Group w Cisco.

Krzysztof Jakubik