Giełdowy debiut Security System Integration SA

Na rynku NewConnect zadebiutowała spółka Security System Integration, specjalizujące się w projektowaniu i wdrożeniach zintegrowanych systemów bezpieczeństwa dla budownictwa. Podczas pierwszego notowania kurs jej PDA (prawa do akcji) zwyżkował nawet o 140%.

Security System Integration pozyskała z prywatnej emisji 4,5 mln zł. Ofertę prowadził Wrocławski Dom Maklerski SA. "Pozyskany kapitał przeznaczymy na rozbudowę sieci oddziałów terenowych oraz kapitał obrotowy, co pozwoli nam na angażowanie się w większe i bardziej rentowne projekty. Przełoży się to bezpośrednio na wyniki finansowe spółki. Już w tym roku spodziewamy się podniesienia rentowności z 12,5% do 15%, co przy planowanych przychodach na poziomie 4,5 mln zł oznacza wypracowanie zysku netto w granicach 0,7mln zł" - zapowiedział Krzysztof Koziej, prezes zarządu Security System Integration SA. W 2008 r. firma chce wejść na główny warszawski parkiet.

Spółka, z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, powstała w 2004 roku. Ma w swojej ofercie systemy przeciwpożarowe, antywłamaniowe, rejestratory czasu pracy, systemy kontroli dostępu. Zajmuje się także instalacją okablowania strukturalnego, telewizji przemysłowej i wdrożeniami cyfrowych rejestratorów wideo. Do klientów SSI należą m.in. UPS, Ikea, PDP, ABC Data, AB SA, Siemens.

Jarosław Ochab