Optimus liczy na przyspieszenie

W III kwartale br. spółka miała 9,5 mln zł przychodu i 3,1 mln zł straty. Zarząd Optimusa spodziewa się poprawy wyników, dzięki wykorzystaniu zagranicznych kanałów sprzedaży swojego partnera - spółki ABC Data. Optimus ponadto kolejny raz przymierza się do emisji akcji.

"Spółka czyni postępy w sanacji trudnej sytuacji finansowej. Nie jesteśmy dumni z wyniku, ale widzimy pozytywne efekty zmian wprowadzonych w spółce. Dzięki współpracy z ABC Data zmniejszamy nasze zapasy - z 5,7 mln zł w II kw. zmniejszyliśmy do 4,3 mln zł. Dzięki wprowadzanym zmianom zmienia się struktura kosztów. Koszty ogólnego zarządu spadły, co dobrze wróży przyszłym wynikom" - zapewnia Zbigniew Jasiołek, który od kilku tygodni pełni funkcję prezesa zarządu Optimusa.

W skład rady nadzorczej Optimus SA weszli Marek Sadowski i Andrzej Sobol - członkowie zarządu ABC Data. Współpraca z tym dystrybutorem ma pomóc Optimusowi zaistnieć na rynku Czeskim i Słowackim. Firma liczy również na istotne zwiększenie sprzedaży produktów poprzez swój odnowiony sklep internetowy OPTIgo.pl.

Jarosław Ochab