EVE Online na systemach alternatywnych

Korporacja TransGaming, czołowy producent oprogramowania dla systemów alternatywnych oraz gier komputerowych, ogłosił powstanie w pełni funkcjonalnego klienta gry EVE Online dla systemów Linux i Mac OS X.

EVE Online to coraz bardziej popularna gra internetowa, w której można podróżować po ponad 5 tysiącach różnych układów słonecznych, napotykając dziesiątki zadań i zagadek. Twórcą gry jest firma CCP, która przy współpracy z TransGaming zaprojektowała klienta EVE Online dla Linuksa i Mac OS X. Aplikacja przeznaczona dla MS Windows została zintegrowana z oprogramowaniem Cedega. Włożono wiele prac w to, aby klient działał równie dobrze, jak jego odpowiednik dla systemu Microsoftu.

Thor Gunnarsson, wiceprezydent działu rozwoju firmy CCP stwierdził: "Wybuchowy rozwój EVE Online od czasu jej premiery spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników Linuksa i Macintosha. Społeczeństwa te zachęciły nas do stworzenia alternatywnych klientów na inne platformy. Wraz z TransGaming zrobiliśmy właśnie milowy krok w zwiększeniu dostępności świata EVE dla każdego, kto chciałby zagrać."

"Dostęp EVE Online dla społeczeństw Mac i Linux prowadzi do znacznego wzrostu grup, które z entuzjazmem oczekiwały gry na systemach alternatywnych. Jesteśmy bardzo zadowoleni, widząc że trudy współpracy zaowocowały wydaniem klientów EVE Online dla systemów Linux i Macintosh." - komentuje Vikas Gupta, prezes TransGaming.

Grzegorz Kurzejamski