Handelo.pl - więcej niż wyszukiwarka produktów?

Handelo.pl ma być połączeniem sklepu internetowego z porównywarką cen. Serwis zaczynał w 2006 r. jako wyszukiwarka produktów. W nowej wersji, jako tzw. selekcjoner produktów, funkcjonuje od 7 tygodni.

Projektem zarządza spółka Handelo Sp. z o.o., którą tworzą trzej założyciele i pomysłodawcy projektu (Tomasz Cincio, Dariusz Januszkiewicz oraz Łukasz Bartoszewicz) oraz osoba reprezentująca inwestora strategicznego w osobie Denisa Eckhoffa.

Handelo.pl współpracuje z ponad 200 sklepami internetowymi. Serwis nie pobiera żadnych opłat abonamentowych, nie ma także opłat za kliknięcia, jak ma to miejsce w przypadku porównywarek cen. Właściciele sklepów internetowych, zarejestrowanych na handelo.pl, płacą za efekty czyli za sprzedaż produktów.

- Serwis handelo.pl obecny jest na rynku 7 tygodni. W tym czasie udało nam się zgromadzić kilkaset tysięcy produktów- mówi Tomasz Cincio, wiceprezes Zarządu Handelo Polska. - Obecnie trwają rozmowy z kilkoma bardzo dużymi sklepami, liczymy zatem, że jeszcze w listopadzie oferta przekroczy 1 mln produktów.

Nad wprowadzaniem nowych funkcjonalności oraz rozwojem całego serwisu pracuje 9-osobowy zespół. Wkrótce mają pojawić się m.in. filtry ułatwiające szczegółowe wyszukiwanie produktów.

Właściciele serwisu podkreślają, że Handelo nie jest porównywarką cen, choć można na nim znaleźć elementy cechujące tego typu serwisy. To, co wyróżnia Handelo na ich tle to m.in. selekcjoner produktów.

- Bardzo ciekawą opcją jest selekcjoner produktów, dzięki któremu użytkownik będzie w stanie odszukać produkt definiując jego najistotniejsze cechy i ustalając ich kolejność, np. 1 miejsce- jakość, 2 miejsce- zużycie prądu, itp. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić sporo czasu oraz umożliwia precyzyjne odszukanie produktu, który nas interesuje- wyjaśnia Internet Standard Tomasz Cincio.

Selekcjoner ma być tworzony przez samych użytkowników, tzn. każdy internauta może sam przypisać produktowi daną ocenę, np. małe zużycie prądu. Na podstawie takich opinii będzie wyciągana średnia ocena danego produktu. Obecnie selekcjoner działa w wersji testowej- jego jakość i użyteczność będzie w głównym stopniu zależeć od stopnia aktywności użytkowników.

Zakup produktów poprzez Handelo odbywa się wewnątrz serwisu, stąd nie ma konieczności przchodzenia do pojedyńczych sklepów internetowych. Raz zarejestrowany użytkownik może korzystać ze wszystkich współpracujących sklepów i nie musi się oddzielnie do nich logować.

- Z portalem współpracują tylko i wyłącznie sklepy internetowe oferujące jedynie nowe produkty. Wszystkie firmy poddawane są szczegółowej weryfikacji- podkreśla Cincio.

W ciągu najbliższych dni ma ruszyć internetowa kampania reklamowa promująca serwis oraz sklepy internetowe zintegrowane z Handelo.pl.

Zuzanna Szybisty