Ratched Future: Tool of Destruction

Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction to gra zręcznościowa, łącząca w sobie cechy platformówki oraz strzelanki. Jest to kolejna odsłona serii o przygodach szczuropodobnego stwora imieniem Ratchet i jego przyjaciela robota - Clanka.

Fabuła rozpoczyna się w momencie kiedy przestępca z którym Ratchet spotkał się wiele lat temu, wpada na jego trop. Wskutek dziwnych zbiegów okoliczności przenosimy się do przyszłości, gdzie musimy przebyć wiele krain i rozprawić się z czarnym charakterem. Ponadto w trakcie naszej podróży odkryjemy nieznane fakty z przeszłości Ratcheta.

Poprzednia część przygód dwójki bohaterów miała w sobie więcej elementów strzelanki niż platformówki, tym razem autorzy postanowili wrócić do korzeni i wzorem pierwszych odsłon odwrócić te proporcje. Skaczemy więc po platformach, zwiedzamy różne krainy (w tym wielką, futurystyczną metropolię i dżunglę), rozwiązujemy proste zagadki i rozprawiamy się z dziesiątkami przeciwników.

Jak zwykle podczas wędrówki towarzyszy nam Clank, którego Ratchet nosi na plecach. On również jest grywalną postacią, którą możemy pokierować w wybranych poziomach. Ważnym elementem Ratchet & Clank Future: Tools of Destruction jest humor, o czym świadczy jedna z dostępnych broni, powodująca, że przeciwnicy wpadają w dziwny trans i tańczą w rytm dyskotekowych przebojów.