Wykop swój link za 5 zł?

Na serwisie aukcyjnym Allegro.pl pojawił się wpis, na którym jeden z użytkowników oferuje za 5 zł "wykopanie" danego linku na pierwszą stronę Wykop.pl. - Aukcja jest absolutnie nielegalna, nie mamy z nią nic wspólnego- mówi nam Tomasz Drożdżyński z Wykop.pl.

Wykop.pl jest społecznościowym serwisem newsowym, w którym sami internauci decydują, które wiadomości są najważniejsze i powinny znaleźć sie na stronie głównej serwisu. Użytkownicy nie tylko oceniają i komentują pojawiające się informacje, lecz także sami mogą dodawać nowe linki do ciekawych- ich zdaniem- tekstów.

Treść ogłoszenia sprytnego allegrowicza brzmi: "Chcesz wykopać swój link na pierwszą stronę seriwsu wykop.pl? No to ta aukcja jest właśnie dla Ciebie! Cena takiej usługi to tylko 5 zł? Jeśli chcesz skorzystać z niej napisz na mail."

Przedstawiciele Wykop.pl, którzy od Internet Standard dowiedzieli się o tej aukcji, poinformowali, że natychmiast poproszę administrację Allegro o usunięcie tego ogłoszenia.

Kilka miesięcy temu branżę internetową oburzyła wiadomość, że na stronie BuyBlogComments.Com można kupić dobre jakościowo komentarze. Tego typu oferty całkowicie burzą ideę serwisów społecznościowych czy blogów.

To nie pierwszy przypadek, że na Allegro pojawiają się nietypowe lub nawet kontrowersyjne propozycje. Niedawno z najpopularniejszego polskiego serwisu aukcyjnego usunięto ogłoszenie mężczyzny, który za niewielkie pieniądze oferował kobietom swoje towarzystwo na jedną noc.

Według danych Megapanel/PBI Gemius, Wykop.pl miał w sierpniu zasięg 0,79%, 108 tys. użytkowników i ponad 1 mln odsłon.

Zobacz także: "Wykop.pl to nieoszlifowany diament"

Zuzanna Szybisty